Autonóm mobilitási fejlesztésekről beszéltek a KJK oktatói a Műegyetemen megrendezett konferencián

Dr. Aradi Szilárd

A Gépipari Tudományos Egyesület  konferenciát tartott a Budapesti Műszaki Egyetem kampuszán az autonóm mobilitás területén zajló fejlesztésekről. Az eseményen Dr. Szalay Zsolt, a Gépjárműtechnológiai Tanszék vezetője mutatta be a karon folyó autonóm fejlesztési projektek részleteit, valamint beszélt a ZalaZONE tesztpálya fontosságáról, illetve a maribori és a grazi egyetemmel közös együttműködésnek köszönhető nemzetközi tesztkör létesítéséről. Dr. Aradi Szilárd, a Közlekedés- és Járműirányítási Tanszék adjunktusa elmondta, az autonóm mobilitás hosszas evolúciót jelent, nem jelzik robbanásszerű változások. Nap mint nap újabb és újabb felmerülő problémára kell megoldást találniuk, a hazai kutatóknak csakúgy, mint a nemzetközi vállalatok szakembereinek.

A konferenciáról szóló teljes cikket itt olvashatják.

Forrás: autopro.hu

Fotó: autopro.hu