Fokozott járványügyi védekezéssel összefüggő intézkedések

Tisztelt Egyetemi Polgárok!

Az Egyetem 2020. március 11. 19:00 órai hatállyal a következő intézkedéseket lépteti életbe:
Az Egyetemen a rendes oktatási tevékenység 2020. március 12. 0:00 órától határozatlan ideig a következők szerint felfüggesztésre, illetve átszervezésre kerül:
– 2020. március 12. (csütörtök) és 13. (péntek) rendkívüli rektori tanítási szünet;
– 2020. március 16-20. közötti időszak: tavaszi szünet;
– 2020. március 23. napjától kezdődően rendkívüli munkarendben, távoktatási módszerekkel folytatandó az oktatási tevékenység.

A vészhelyzetekre tekintettel a tavaszi félév 2020. augusztus 31. napjáig meghosszabbításra kerül, egyes tanulmányi cselekmények teljesítésére eddig az időpontig kerülhet sor.

A rendes oktatási tevékenység felfüggesztésének időtartama alatt, azaz 2020. március 12. 00:00 órától

-hallgató – ide nem értve a doktoranduszt – nem léphet az Egyetem területére;

-a magyar állampolgár vagy Magyarországon állandó lakóhellyel rendelkező kollégistának a kollégiumot haladéktalanul (2020. március 15-ig) el kell hagynia és hazatérnie állandó lakóhelyére;

-külföldi kollégista hallgató továbbra is a kollégiumban maradhat, ha hazaköltözése jelenleg nem megoldható.

Hallgató bármely a tanulmányaival összefüggő ügyet kizárólag elektronikus úton intézhet.