József Nádor emlékérmet kapott Takács János, a KJK professzor emeritusa

József Nádor emlékérmet vehetett át Józsa János rektortól a BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar Gépjárműtechnológiai Tanszékének professzor emeritusa. Takács János kimagasló oktató-nevelő és tudományos tevékenységével, valamint az utánpótlás nevelésben nyújtott teljesítményével évtizedek óta segíti a mindennapi életet a KJK-n.

Az oktatási-tudományos egységek vezetésében betöltött szerepeivel, az oktatói és tudományos profilú bizottságokban, illetve a tudományos szervező és közéleti tevékenységben való részvételével jelentős mértékben hozzájárult az egyetem jó hírének növeléséhez.

A Műegyetem legrangosabb elismerésének elnyerése alkalmából a www.bme.hu-n részletesen olvashatnak a KJK díjazott oktatójának pályájáról, a fiatalok oktatásáról vallott gondolatairól és kutatásairól.

Fotó: Philip János