tdk_1

Idén 60 %-kal több hallgató vett részt a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar Tudományos Diákköri Konferenciáján a tavalyihoz képest. A hallgatók magas színvonalú tudományos munkákat mutattak be és sokan az elért eredmények mellett különdíjban is részesültek.

Szívből gratulálunk minden résztvevőnek az elért eredményhez!

A 2018. évi TDK résztvevőinek és elért eredményeiknek listája:

Anyagtudományi szekció

Acél Artúr Benjámin: A 3D additív technológia lehetőségei a testreszabott fém implantátum mechanikai tulajdonságainak biztosításában / Dicséret

Kosztrihán István: Additív gyártástechnológiával előállított implantátumok egyes mechanikai tulajdonságainak vizsgálata /Dicséret

Varga  Laura Georgina:  A testre szabott implantátumok tervezési és gyártási követelményei és lehetőségei / Dicséret

Krepler Benedek, Takács Péter: Kísérleti 3D betonnyomtató tervezése és vizsgálatra / III. helyezett, továbbá IFKA különdíjban részesültek

Nagy Márton: Nanokristályos lágymágneses anyagok bevezethetőségének vizsgálata gépjármű elektromotorok gyártásába / III. helyezett, továbbá KTE különdíjban részesült

Bodnár Dávid: A technológia hatása szelektív lézeres olvasztással legyártott implantátumok mikroszerkezetére / II. helyezett

Bogya Péter: Automatizált módszer kidolgozása 3D nyomtatott csont implantátum tervezésére / II. helyezett, továbbá IFKA különdíjban részesült

Magyar Dániel: Lézeres additív gyártással készült modellek jellemzőinek vizsgálata / I. helyezett

 

Autonóm járművek szekció

Galántai Péter:Autonóm vezetés támogató funkciók szempontjából veszélyes forgalmi helyzetek értékelése / Dicséret

Kiss Bálint: Pályageometria-tervezés alacsony sebességgel / Dicséret

Unger Miklós: Hálózatba kapcsolt autonóm járművek szimulációs lehetőségei Prescanben / Dicséret

Virt Márton: Trajektóriatervezés parkolóövezeti közlekedéshez Autonóm / Dicséret, továbbá KTE különdíjban részesült

Istenes-Németh Roland: Pilóta nélküli repülőgép folytonos görbületű pályatervezése / III. helyezett

Sklánitz Péter Antal: Stacionárius akadály elkerülése biztonságos trajektória tervezésén keresztül / III. helyezett

Lindenmaier László: Szenzor- és fuzionált adatokra épülő tracking algoritmus hatása, autonóm járművek környezetérzékelésére / II. helyezett, továbbá Pro Progressio különdíjban részesült

Szalai Mátyás: Kommunikációs interfész fejlesztése autonóm jármű virtuális forgalmi (ViL) teszteléséhez / II. helyezett

Szőke László: ViL szimulációs környezet fejlesztése autonóm járműfunkciók teszteléséhez / I. helyezett

 

Járművek szekció

Fehér Ádám: Gázturbina aerodinamikai tervezése és a 3. kompresszor fokozatának virtuális prototípus vizsgálata / Dicséret

Gábor Armand Dávid: Airbus A380-as repülőgép numerikus áramlástani vizsgálata és az eredmények validációja „winglet” konfigurációk későbbi analízisének érdekében / Dicséret

Győri Szilveszter: A különböző oktánszámú tüzelőanyagok hatása a teljesítményre, fogyasztásra, károsanyag-emisszióra / Dicséret

Boros Zoltán: Adatrögzítő elektronika fejlesztése gázturbinás sugárhajtómű moduláris szabályozórendszerébe / III. helyezett

Fehér Ádám, Czibere Szilárd, Molnár István Tamás, Dobos Ágoston Mihály: Napjaink elektromos repülőgépeinek hatótávolság növelési lehetőségei és egy lehetséges megoldás kidolgozása / III. helyezett

Göntér Ábel: Elektromos motorkerékpár járműdinamikai elemzése és hajtástervezése / II. helyezett, továbbá AUDI különdíjban részesült

Zentai Boglárka: Elektromos gépjármű oldalajtó végeselemes vizsgálata a hatótávolság növelésének céljából     / II. helyezett, továbbá SZTAKI különdíjban részesült

Szabó Lóránt: Okostelefon szenzorain alapú HD Térkép generálás és valósidejű lokalizáció /  I. helyezett

 

Közlekedés- és járműirányítás szekció

Flores Victor: Videókamerára épülő járműpozíció becslés AI alapon / Dicséret

Orgován László:  Objektumelkerülési algoritmus megvalósítása mesterséges intelligencia alkalmazásával / Dicséret

Póta Bence: Légiforgalmi irányítási funkciók automatizálási szempontú minősítő eljárása / Dicséret

Szőcs Dávid, Somogyvári Gergely, Kovács  Balázs: Komplex akadályelkerülő és feltérképező algoritmus tervezése LEGO Mindstorms eszközök alkalmazásával / Dicséret

Dabasi Ottó: Speciális járműmanőver megvalósítása mesterséges intelligencia alkalmazásával / III. helyezett

Kolat Máté: Járműirányítás városi környezetben mesterséges intelligencia alkalmazásával / III. helyezett

Szőcs Dávid: Okos kereszteződések optimalizálási és kamera alapú járműpozíció becslési kérdései / III. helyezett

Kővári Bálint: Állapotgép alapú Highway Pilot rendszer tervezése / II. helyezett, továbbá ANK különdíjban részesült

Tari Balázs: Zárt versenypályán haladó jármű irányítási lehetőségeinek összehasonlítása szimulációs környezetben, mesterséges intelligencia alkalmazásával / II. helyezett, továbbá ANK különdíjban részesült

Hegedűs Tamás: Döntési és irányítási algoritmus tervezése dinamikus forgalmi szituációk kiértékelésére / I. helyezett, továbbá SZTAKI különdíjban részesült

 

Közlekedésszervezés szekció

Bomberák  Krisztián Károly: Korszerű villamos motorvonatok beszerzése és üzemeltetése a hazai vasúthálózaton / Dicséret

Gressai Mánuell: Különböző kialakítású körforgalmak és jelzőlámpás csomópontok teljesítményviszonyainak összehasonlítása a forgalmi és infrastrukturális paraméterek függvényében / Dicséret

Vágány András: Valós idejű közösségi közlekedés utastájékoztatásához szükséges adatbázisrendszer kidolgozása / Dicséret

Virág  András Barnabás: Tömegrendezvények gyalogos mozgásának és áramlásának vizsgálata / Dicséret

Pesti Dorottya Luca: A légiforgalmi irányítói páros munkaterhelési tényezőinek kutatása / III. helyezett

Szabó Adrienn: A kerékpáros infrastruktúra komfort szintjének meghatározási lehetőségei / III. helyezett

Anis Summair: Management of Potential Conflicts between Pedestrians and Autonomous Vehicles / II. helyezett, továbbá SZTAKI különdíjban részesült

Kerényi Tamás: Mobilitási csomagok létrehozása a MaaS koncepció alapján / II. helyezett, továbbá Avalon különdíjban részesült

Radics Miklós: Szabad gyűjtésű közbringarendszerek alkalmazási lehetőségeinek vizsgálata, szabályozási keretek kidolgozása – Esettanulmány: Budapest és Valencia / I. helyezett, továbbá Avalon Shared Mobility különdíjban részesült

 

Logisztika szekció:

Qasim Muhammad: Determination of Major barriers in adoption of Electric Trucks in Logistics System / Dicséret, továbbá KTE különdíjban részesült

Sárdi Dávid Lajos, Büki Aletta, Kövér István Bence: Topológiai modell építése városi bevásárlóövezetek city logisztikai szempontú elemzésére / Dicséret

Vörzsönits Márk: Autonóm járművek lehetőségei és kihívásai a szállítmányozásban / Dicséret

Horváth András Máté: Targonca kezelőelemek közvetlen automatizálása / III. helyezett

Bakos Dániel: Gyártósori mozdulatelemzés Xbox One Kinect szenzor alkalmazásával / II. helyezett, továbbá SZTAKI különdíjban részesült

Stubner Áron, Kelessy Kenéz: Automatizált anyagmozgató gép intelligens funkciójának megvalósítása Raspberry Pi-vel / II. helyezett, továbbá KTE különdíjban részesültek

Sárdi Dávid Lajos: Városi koncentrált igénypontok áruellátási rendszerének matematikai és szimulációs modellje / I. helyezett, továbbá Rektori különdíjban részesült

 

A ProProgressio oktatói díjat kapta: Dr. Németh Balázs, az MTA Számítástechnikai és Automatizálási Kutató
Intézet tudományos főmunkatársa

A TDK emlékplakettet kapta: Dr. Tihanyi Viktor, a Gépjárműtechnológia Tanszék adjunktusa

A Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar Tudományos Diákköri Konferencia támogatói voltak: Egyetemi Hallgatói Képviselet, BKK Zrt., Pro Progressio Alapítvány, Iparfejlesztési Közalapítvány, Autós Nagykoalíció, SZTAKI, KTE, Avalon Care Services Kft., Audi Hungária Zrt.