Menü Bezárás

Bringás reggeli

A szerda reggeli napsütésben több tucat műegyetemi hallgató és munkatárs érkezett biciklivel a K épület és a könyvtár közötti Sóhajok hídjához, hogy kakaós csigával és/vagy almával indítsa a napot.

Levendovszky János kutatási és innovációs rektorhelyettes köszöntette a megjelenteket, és bár bevallotta, hogy ő maga gyalog jár, azt mondta, a fenntarthatósági törekvések olyan szimbolikus gesztusai is fontosak, mint a kerékpárosok évenkénti találkozója.

Már csak azért is, mert a BME fenntarthatósági stratégiájának része az egyetemi polgárok kibocsátásmentes közlekedésének támogatása.

A BME fenntarthatósági munkacsoportjának egyik vezetője, Keglevich György megköszönte a szervezésben részt vevő kollégák munkáját, valamint a BME mellett működő Pro Progressio alapítvány támogatását, amely a reggeli mellett lehetővé tette néhány hasznos ajándéktárgy beszerzését is.

Végül a szervezők nevében Esztergár-Kiss Domokos felhívta a figyelmet arra, hogy a Mózes Műhelye kerékpárbolt és -szerviz helyszínen lévő szakértői kérésre kisebb javításokat végeznek a bringákon.

Ezen felül a KJK is biztosított a kerékpárosoknak fényvisszaverő csíkot, esőkabátot és ülésvédő huzatot is.

Az esemény a hagyományos kampusz-tiszteletkörrel zárult.

Galéria