Elhunyt Dr. Várlaki Péter, kollégánk, barátunk

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy életének 76. évében elhunyt kollégánk, barátunk, Dr. Várlaki Péter egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia doktora.

Dr. Várlaki Péter 1971-ben szerzett gépészmérnöki diplomát, majd 1975-ben műszaki doktor címet a Budapesti Műszaki Egyetem Közlekedésmérnöki Karán. 1988-ban a Magyar Tudományos Akadémia doktorává avatták.

1997-től a Kar Gépjárművek Tanszékén dolgozott, mint egyetemi tanár, majd 2002-től a Jármű- és Könnyűszerkezetek Tanszéken folytatta munkáját. 2010-től a Közlekedési- és Járműirányítási Tanszék elismert munkatársaként vett részt az oktatásban és a kutatásban.

Kiemelkedő szakmai tevékenységet folyatott, többek között a Magyar Mérnökakadémia alapító tagja, az MTA Közlekedéstudományi Bizottság tagja volt, továbbá az Acta Polytechnica Hungarica, a Periodica Polytechnica, az Acta Technica Jaurinensis folyóiratok szerkesztőjeként is dolgozott. Számos szakmai díjat elnyert, amelyek közül kiemelkedik az Akadémiai Díj.

Emlékét szívünkben őrizzük.