Duális mesterképzés
A duális képzésben résztvevő hallgatók egy adott vállalat munkafolyamataihoz és kultúrájához kapcsolódó ismereteket sajátíthatnak el és közvetlen munkatapasztalatokat szerezhetnek a végzés után betöltendő pozíciók mibenlétéről és követelményeiről.
A duális mesterképzés tanterve megegyezik a hagyományos járműmérnök mesterképzés tantervével. A képzést elvégző hallgatók ugyanolyan tárgyi alaptudást és ugyanolyan diplomát kapnak, mint a hagyományos képzések. Ugyanakkor egyes tárgyak nem az egyetemen, hanem a partner cégnél kerülnek oktatásra a cég munkatársai által az egyetem átfogó felügyeletével.
A hallgató a nappali képzésű oktatás mellett félállású alkalmazottja is lesz a partner cégnek (előre láthatóan versenyképes fizetésért). A partner cég a munkarendet és feladatokat úgy állítja össze, hogy azok igazodjanak az egyetemi tanulmányokhoz, és ne gátolják azokat. Ez praktikusan azt jelenti, hogy szorgalmi időszakban hetente kb. egy munkanapnyi munkát kell végezni a tanulmányok mellett, míg a szorgalmi időszakon kívül nagyobb mennyiséget, így a duális mesterképzés két éve alatt átlagosan adódik ki a félálláshoz tartozó munkamennyiség.
Duális járműmérnök mesterszak
Járműrendszer-mérnöki specializáció
A járművek rendszerszemléletű tanulmányozása: szerkezeti rendszerek, energetikai rendszerek és irányítási rendszerek. A jármű, mint irányított, mozgó objektum üzemi környezetével való kölcsönhatásai. Járműrendszer-szimuláció és optimálás. Intelligens járművek, az irányító rendszerrel való kölcsönhatások tanulmányozása. Járműrendszer-dinamika és kontroll. Komplex járműrendszer-tervezési projekt feladat megoldása. Járművek üzemeltetés elméletének, biztonságtechnikai kérdéseinek tanulmányozása.
Ez a képzés határozatlan ideig, további döntésig nem indul!
Járműautomatizálás specializáció
Járművek automatizálási rendszereinek rendszerszemléletű tervezése és fejlesztése. Vezetőtámogató és autonóm járműirányítások, valamint az ehhez szükséges részrendszerek. Környezetérzékelő, vezérlő és szabályozó rendszerek. A biztonság és megbízhatóság figyelembevétele a tervezés során. Járművek dinamikája, rendszer-szimulációja és optimális tervezése. Komplex járműautomatizálási rendszer projekt feladat megoldása.
Autómérnök specializáció
Az AVL Hungary Kft. és a Gépjárműtechnológia Tanszék közösen indít autómérnök specializációra épülő duális MSc képzést. A gyakorlati képzés keretén belül beleláthatsz a világ legnagyobb független– belső égésű, hibrid, valamint elektromos motorok és hajtásláncok fejlesztésével foglalkozó- vállalatcsoportjának mindennapjaiba.
Célunk, hogy az AVL-nél eltöltött idő alatt hasznos gyakorlatot szerezz, így izgalmas, kihívást jelentő feladatok várnak Rád! Szuper kollégák, jó hangulat és modern munkakörülmények segítik majd a munkád! Ne habozz, mi vagyunk a legjobb választás! Bízunk benne, hogy hamarosan találkozunk.
Duális autonóm járműirányítási mérnök mesterszak
Az új képzés az autonóm járművek kialakítási, járműautomatizálás és járműrendszerek folyamataira és az azokat szabályozó intelligens járműmérnöki megoldásaira helyezi a hangsúlyt a Vállalati szakmai hátterével, az Egyetem keretein túlmutató lehetőségeket kínálva.
A partner cégnél oktatott tárgyak gyakorlatorientáltsága, valamint a partner cég ipari lehetőségei és a tanulmányok szintjéhez igazított félállásos munkaviszony együttesen egy különleges gyakorlati látásmód megszerzését teszik lehetővé, amely a duális képzést végző hallgatók számára előnyt jelenthet a munkaerőpiacon történő elhelyezkedés során.
A képzés jellemzői:
- Biztos munkalehetőség és jó fizetés már a mesterképzés alatt,
- ipari gyakorlat és referencia szerzési lehetőség,
- az egyetemi képzéshez képest többlettudás/többletgyakorlat megszerzése,
- jó eséllyel további munkalehetőség a cégnél,
- cserébe dolgozni is kell a tanulmányok mellett…
A duális képzés jelentkezési módja:
- Jelentkezni kell a vonatkozó MSc képzésre a felvi.hu oldalon (a duális képzésben induló szakra/specializációra), melynek határideje a felsőoktatási jelentkezési határidő,
- jelentkezni kell a duális képzés partner cégénél is a képzésre (a jelentkezés módjáról az egyes partner cégek honlapjain lehet tájékozódni), ahol a jelentkezés határideje eltérhet a felsőoktatási jelentkezési határidőtől.
- Az MSc képzéshez külön felvételi eljárás tartozik, valamint a duális képzés partner cége is külön felvételi eljárást folytat le. Ha mindkettő sikeres, akkor a Kar a felvett hallgatót átsorolja duális képzésre.
További általános információ található a Dualisdiploma weboldalon.
Duális képzés felelős: Dr. Veress Árpád
E-mail: veress.arpad@kjk.bme.hu