Széchenyi-díjat kapott Simonyi Sándor, a KJK Ipari Professzora

Simonyi Sándor Józsa János rektor társaságában az Ipari Professzori cím átvételekor.

Simonyi Sándor gépészmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karának Ipari Professzora, a Debreceni Egyetem címzetes egyetemi tanára részére Magyarország számára kivételesen értékes tudományos pályája során végzett, a hazai gépjárműtechnika területén folytatott öt évtizedes, a gépjárműipar újjáéledéséhez is hozzájáruló, kiemelkedően eredményes kutató-fejlesztő, illetve innovációs tevékenysége elismeréseként adományozott Széchenyi-díjat Magyarország köztársasági elnöke március 15. alkalmából.

A Gépjárműtechnológiai Tanszék és a Kar munkáját kiemelkedő szaktudásával támogató mérnök a TRIGON Electronica Kft. tulajdonosaként ipari partnerként is segíti a KJK munkáját, többek között a Kar salgótarjáni telephelyének biztosításával.

Szívből gratulálunk a rangos kitüntetéshez!

Fotó: Philip János