Jövő új útjai az a pályaválasztás és az autonóm autózás világában – lezárult a MOME, a BME és a PFA közös projektje

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) a Pannon Fejlesztési Alapítvánnyal (PFA) és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel (BME) közösen megvalósított két és fél év sikereit, tapasztalatait és élményeit osztotta meg az érdeklődőkkel 2020. július 10-én, az A38 Rendezvényhajón. A „Jövő új útjai az a pályaválasztás és az autonóm autózás világában” elnevezésű projekt könyvbemutatóval egybekötött zárórendezvényét Fülöp József, a MOME rektora nyitotta meg, majd egy kerekasztalbeszélgetés keretében osztották meg tapasztalataikat és élményeiket a projektben résztvevő intézmények munkatársai.

A 2018 februárjában indult projekt során a Műegyetem, a MOME és a PFA közel 130 programot szervezett gyerekek számára, hogy megismertesse velük a műszaki tudományok világát, a jövő autonóm közlekedését, és közelebb hozza hozzájuk a programozás, a robotok, és a design világát. Emellett külön oktatási képzések indultak olyan szakemberek számára, akik fiatalok képzésével foglalkoznak. A konzorciumi tagok nyári táborokat szerveztek, roadshow keretében járták az ország iskoláit, céglátogatásokra és műhelyfoglalkozásokra invitálták a sokszor hátrányos helyzetben lévő gyerekeket, lehetőséget teremtve több mint 11.000 fiatal számára, hogy bepillantást nyerhessenek a jövő új útjaiba.