Gödöllő lesz a műegyetemi pilótaképzés gyakorlati oktatásának helyszíne

Rohács Dániel és Jankovics István (BME KJK Vasúti Járművek, Repülőgépek és Hajók Tanszék)

„Töretlen népszerűségnek örvend az angol nyelvű posztgraduális légiforgalmi pilótaképzésünk: a kezdeti elvárásokat túlszárnyalva évről évre szinte maximális hallgatói létszámmal indítjuk az új évfolyamokat. Az itt végzettek biztos ismeretekre és jól jövedelmező, megbecsült állásra számíthatnak a munkerőpiacon, tudásukat pedig bárhol a világon elismerik” – összegezte Rohács Dániel, a BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar (KJK) Vasúti Járművek, Repülőgépek és Hajók Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense, a program szakmai koordinátora. A felsőoktatási intézménybe integrált képzésben az elméletet a KJK, valamint a Gépészmérnöki Kar (GPK) jeles oktatói adják át, míg a gyakorlatot egy minőségi, magasan kvalifikált eszközparkkal rendelkező piaci partner biztosítja, amellyel a BME idén újabb három évre kötelezte el magát.A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem pilótaképzésének gyakorlati oktatására kötött szerződést a CAVOK Aviation Training Kft-vel. A megállapodás értelmében Gödöllő lesz a műegyetemi pilótaképzés gyakorlati helyszíne.

Rohács Dániel tanszékvezetővel a bme.hu készített interjút a pilótaképzésről, amely itt olvasható.

Forrás: bme.hu