Lányok Napja a Közlekkaron

Idén sajnos csak virtuálisan, de várunk szeretettel október 1-jén a Lányok Napján a Közlekkaron! Kattints és nézd meg videóinkat, olvasd el interjúinkat… és Tervezd velünk a Jövőt!

Itt a helyed október 1-jén,

• ha felső tagozatos általános iskolás vagy középiskolás lány vagy,
  • ha kíváncsi vagy az új dolgokra,
  • ha szívesen hallanád, mit csinál egy kutató, egy mérnök vagy egy informatikus!

A Lányok Napja® oldalán böngészhetsz kedvedre a programlistában, és kiválaszthatod a számodra legizgalmasabb programot!

A Lányok Napja nem tanóra. Ezen a napon menő irodákat, gyárakat, kutatólaborokat, egyetemeket látogathatsz meg és izgalmas eszközöket, applikációkat próbálhatsz ki. Kutatók, mérnökök és informatikusok mesélnek a munkájukról, mindennapjaikről és arról, hogy lányként hogy lehet elhelyezkedni a szakmájukban.

A Lányok Napja program pályaorientációs napnak minősül, ezért iskolád igazgatója dönthet úgy, hogy ha rajta részt veszel, akkor igazoltan lehetsz távol a tanórákról.

Ha regisztráltál a Lányok Napja honlapon és október 1-jén részt vettél valamelyik programon, a nap végén névre szóló emléklapot kapsz, amivel igazolhatod az iskolában, hogy megjelentél a programon.