Második alkalommal tartottak innovációs napot pénteken a ZalaZONE Kutatás és Technológiai Központban

A hazai kutatás-fejlesztésre költött állami költségvetés 2010 óta megduplázódott, a vállalkozói szférában pedig ez az arány 2018-ra már a két és félszeresére emelkedett. Egyebek mellett erről is szólt dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a rendezvényt megnyitó köszöntőjében. Hazánk az országok között jelenleg a mérsékelt innovátorok sorába tartozik, de 2030-ig az első harmadba akarunk kerülni, tette hozzá. Úgy fogalmazott, hogy a járműipari tesztpályával és a környezetében megvalósult beruházásokkal Zalaegerszeg felkerült a világ és Európa technológia térképére. A piaci igényt mutatja, hogy már az első ütem átadásakor 150 autóipari cég kutatóközpontja jelezte, igénybe venné a ZalaZone szolgáltatásait. Ehhez kapcsolódik a technológiai központ, amely egy év alatt megtelt.

Az innovációs nap részeként a kutatóközponthoz vezető út névadását is megtartották. Péntek óta a Michelberger Pál úton juthatunk be a 76-os útról a ZalaZone főépületéhez. Michelberger Pál, a Műegyetem egykori rektora, Széchenyi-díjas gépészmérnök, egyetemi tanár, akadémikus, a járműtervezés és a szerkezetanalízis neves kutatója, aki az Ikarus buszok főkonstruktőreként is dolgozott.

Az Innovációs nap keretében a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar önvezető driftelő BMW-je is bemutatkozott.