Elhunyt dr. Kiscelli László, karunk egykori oktatója

Fájdalommal tudatjuk, hogy életének 88. évében elhunyt dr. Kiscelli László, a kar egykori oktatója.

Kiscelli László 1956-ban a Budapesti Műszaki Egyetemen végzett gépészmérnökként. Ugyanattól az évtől kezdve az Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetemen, majd BME-n tanított tanársegédként, adjunktusként, aztán docensként – előbb főállásban, később másodállásban. Alkalmazott mechanikát, statikát, szilárdságtant, kinetikát, géprajzot és lengéstant oktatott, számos jegyzetet és példatárat készített. 1980 és 1989 között a győri Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskola főigazgatója volt, 1992 nyaráig pedig ugyanott a Közlekedési és Gépészmérnöki Intézet igazgatója, majd 2010-ig az egyetemi rangra emelkedett intézmény budapesti Távoktatási Központját vezette.

Emlékét szívünkben őrizzük.