Dr. Czigány Tibor lesz a Műegyetem új rektora

Áder János köztársasági elnök a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektorává nevezi ki Czigány Tibor Pál egyetemi tanárt a Sándor-palotában.
MTI/Bruzák Noémi

Áder János köztársasági elnök Czigány Tibor akadémikust, egyetemi tanárt nevezte ki a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektorává július 1-i hatállyal. A BME új rektorának megbízatása 2021. július 1-jén kezdődik és három évre szól.

Czigány Tibor Széchenyi-díjas és Gábor Dénes-díjas gépészmérnök, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja. 2012 és 2019. között a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar dékánja volt. Kutatási területe az anyagvizsgálat, a gépészet, az anyagtudomány és a hozzá kapcsolódó technológia, a kompozitok és a polimer szerkezeti anyagok.

Szívből gratulálunk a megbízatáshoz és sok sikert kívánunk munkájához!