Elkezdődött a 240. tanév a Műegyetemen

Ünnepélyes keretek között kezdődött el a jubileumi, 240. tanév a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. A tanévnyitó ünnepségen elsőként Czigány Tibor rektor köszöntötte az elsőéves hallgatókat, majd Habsburg György, Magyarország párizsi nagykövete mondott beszédet.

Az ünnepi köszöntők után az elsőévesek együtt mondták el a hallgatói esküt, miközben a karok képviseletében egy-egy hallgató az egyetemi jogart érintve ismételte a fogadalom szövegét.

A Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar gólyái az St épület nagytermében követték a tanévnyitó ünnepség élő adását, ahol az esemény előtt Mándoki Péter oktatási dékánhelyettes köszöntötte őket.

Az idei, jubileumi tanév nemcsak a BME életében jelentős, de a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar életében is fontos esemény, ugyanis a kar idén ünnepli alapításának 70. évfordulóját.