Az RCH október közepén írt alá együttműködési megállapodást a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, amelynek céljai között szerepel, hogy a vasúti szakmát megismertesse a hallgatókkal, akiket ösztönözni szeretnénk a vasúti témájú kutatásokban való részvételre, ilyen témájú szakdolgozatok készítésére.
Alig egy hónappal a megállapodás ünnepélyes aláírását követően megszületett a közös munka első kézzelfogható eredménye: a vasúti menetrendtervezés témájában egy hallgató olyan sikeres tudományos diákköri dolgozatot készített, amellyel elnyerte a Rail Cargo Hungaria különdíját.
A közlekedésszervezési szekcióban összesen hat munkát értékelt a zsűri, de csak egy tárgyalta a vasúti árufuvarozás kérdéskörét. Lukács Norbert, alapszakos hallgató dolgozata a TTR projektről (Timetabling and Capacity Redesign) szólt, amelyben a menetrendtervezési folyamat megújításával kapcsolatos megállapításokat és javaslatokat tett. Ennek szükségességét azzal indokolta, hogy a jelenlegi menetrendtervezési folyamat alapjait még a múlt században fektették le, amely ugyan átesett változásokon, például a korábbi integrált vasúttársaságok felbontásakor, a jelenlegi piaci igényeket azonban már nem képes maradéktalanul teljesíteni. A TTR projekt előkészítése során több pályahálózat-működtetőt, kapacitáselosztót és vasútvállalatot is bevontak a folyamatba, hogy az igényeiket megfelelően fel tudják mérni és ezeknek megfelelően tudják az új menetrendszerkesztési folyamatot kialakítani. A bírálóbizottság a munka tartalmán túlmenően külön értékelte a hallgató pontos és szenvedélyes projektismertető előadását is.
Lukács Norbert tanulmányaival párhuzamosan részmunkaidőben forgalmi szolgálattevőként dolgozik a MÁV-HÉV-nél. Az elismerés – az RCH oklevele – mellett a 100 ezer forintos pénzjutalom jár számára.
Az együttműködés keretében Farkas Gyula vasúti kapcsolatok vezető intenzíven dolgozik a közös szakmai munka elmélyítésén. A projekttel kapcsolatban elmondta: az egyeztetések folyamatosak, decemberben kezdődnek a tárgyalások a BME Vasúti Járművek és Járműrendszeranalízis Tanszék képviselőivel. Kiemelt témák között szerepel a két, a hallgatók számára szabadon választható kurzus elindítása, amelyhez havi egy-egy órában biztosítunk előadót az Anyagmozgatási és Logisztikai Rendszerek Tanszéken, illetve dolgozunk a szakkollégiumokkal való hosszútávú együttműködés kialakításán is.