Oktatásmódszertani minikurzus

A BME Tehetségsegítő Tanácsa kétdélutános oktatásmódszertani minikurzust szervez augusztus 30-31-én, 13-18 óra között. A kurzus a Q épületben, a QA405 teremben  kerül megrendezésre, jelenléti formában.

A kurzus során az egyetemi oktatásba frissen bekapcsolódó fiatalokat szeretnénk hasznos tanácsokkal segíteni. Tapasztalt műegyetemi oktatók – köztük legendás előadók – osztják majd meg sokéves tudásukat, ötlettárukat, korszerű oktatásmódszertani technikáikat. Szeretettel várjuk mindenekelőtt az oktatni kezdő doktoranduszokat, de akár azokat a felsőbbéves hallgatókat is, akik órák – vagy órarenden kívüli foglalkozások – tartására vállalkoznak akár önkéntesszerződés, akár óraadói szerződés keretében. Olyanokra is számítunk, akik már oktattak egy-két félévet, de szeretnék fejleszteni eszköztárukat.

A kurzus ingyenes, de előzetes jelentkezéshez kötött; a jelentkezéseket ezen a felületen várjuk 2022. augusztus 27-ighttps://forms.gle/mRapEpLVE4FsAFFZ9

Bővebb felvilágosítás Dr. Bagi Katalintól (bagi.katalin@emk.bme.hu) vagy dr. Pluzsik Anikótól (pluzsik.aniko@epk.bme.hu) kérhető.

augusztus 30., kedd

13.15-14.00: Mit jelent „tanítani”? (Séllei Beatrix, GTK)

14.15-15.00: Hogyan tanítok? (Stépán Gábor, GPK)

15.15-16.00: Hogyan tanítok? (Tóth Brigitta, ÉMK)