Menü Bezárás

Több szerepben is képviseltette magát a BME ALRT a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság 32. Kongresszusán

Dr. Bóna Krisztián

November 5. és 7. között Balatonalmádiban tartották a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság 32. Kongresszusát. A rendezvényen ismét képviseltették magukat a BME ALRT munkatársai szekcióvezetőként és előadóként is. Emellett a szokásos módon hallgatóinkat is díjazták az MLBKT Lőrincz Péter Diplomamunka Pályázatán.

A Kongresszus első napján délelőtt tartották a hagyományos Hallgatói Konferenciát (ahol nagyszámú, közel 30 BME-s logisztikai mérnök hallgató képviseltette magát), ami előtt átadták a 2024-as MLBKT Lőrincz Péter Diplomamunka Pályázat díjait is a Kongresszus megnyitójának keretei között. A BSc-kategóriában Kovács Dóra „Dróntechnológiai jellemzők hatása a drónokkal támogatott kiscsomagszállítási feladatok megvalósítására” című dolgozata első helyezést ért el, témavezetője Dr. Bóna Krisztián volt. Az alapszakos hallgatók között a harmadik helyen végzett Tihanyi Janka „Közös rakodóhelyek vizsgálata és fejlesztése a Váci utca bevásárlóövezetben „című szakdolgozatával, témavezetője Dr. Sárdi Dávid volt. Szintén a BSc-kategóriában dicsérőoklevelet kapott Ráduly Nóra Julianna a „Koncentrált rakodóhelyek elemzése és fejlesztése a Budapesti nagykörúton” című munkája, illetve Kovács Petra „Drónokkal támogatott áruszállítási rendszerek logisztikai hálózatának fejlesztése” című szakdolgozata, témavezetőik Dr. Sárdi Dávid, illetve Dr. Bóna Krisztián voltak. Az MSc-kategóriában az első helyen végzett Farkas Réka „Automata raktározási rendszer tervezése egy multinacionális vállalatnál” című diplomamunkája, melynek témavezetője Dr. Sztrapkovics Balázs volt. A mesterszakos hallgatók között dicsérőoklevelet kapott Fülöp Izabella Sára, „Az Ebringa Zrt. kereslettervező folyamatának feltárása és fejlesztése” című munkájáért, témavezetője Dr. Sárdi Dávid volt. Díjazott hallgatóinknak és témavezetőiknek ezúton is gratulálunk!

Kovács Dóra

A Kongresszus első napjának délutáni programjában tartották meg az „Innovációval az   automatizált jövőbe” című szekciót, melynek szekcióvezetője tanszékünk adjunktusa, Dr. Sárdi Dávid volt. A szekció a „Digitalizált helymeghatározás a gépgyártásban” című előadással kezdődött (Tóth László, Csóti Dániel, Jakab László), majd pedig a „Hogyan csökkenti az RFID a logisztika veszteségeit és segíti elő a digitalizációt?” (Estók Tibor) című előadást hallgathatták meg az érdeklődök. Ezt követte Almási Balázs „Fenntartható innováció a Jabil Magyarország Kft-nél: Új generációs megoldások” című prezentációja, végül pedig Somogyi Attila és Kovalik Bálint zárta le a szekciót „Hogyan ne válasszunk AGV/AMR-t? – Az AGV/AMR beruházások kockázatai és azok elkerülése” című előadásával.

A Kongresszus második napjának délutáni eseményei között rendezték meg a „Mesterséges intelligencia integráció – megvalósulni látszó álmok” című szekciót, melynek szekcióvezetője és egyben első előadója Dr. Bóna Krisztián volt. Az eseményt az ALRT tanszékvezetője „AIntro: Bevezető kalandozás a mesterséges intelligencia világában” című előadása nyitotta meg, ezt követően pedig Kiss Attila tartotta meg „Automatizálás és (energia)hatékonyság az AI Act árnyékában, azaz MI-t tartogat a jövő?” című előadását. Ezt követte a „Testre szabott döntéstámogatás mesterséges intelligenciára építve” című prezentáció (Zelles Tamás), majd pedig „Kiválthatják a humanoid robotok az ellátási lánc és a termelés egyes munkaköreit a közeljövőben?” címmel Vári Attila tartott előadást. A szekciót Kánya Dávid „Mesterséges intelligenciára épülő videóanalitika megoldás a logisztikában” című előadása zárta le.