November 5. és 7. között Balatonalmádiban tartották a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság 32. Kongresszusát. A rendezvényen ismét képviseltették magukat a BME ALRT munkatársai szekcióvezetőként és előadóként is. Emellett a szokásos módon hallgatóinkat is díjazták az MLBKT Lőrincz Péter Diplomamunka Pályázatán.
A Kongresszus első napján délelőtt tartották a hagyományos Hallgatói Konferenciát (ahol nagyszámú, közel 30 BME-s logisztikai mérnök hallgató képviseltette magát), ami előtt átadták a 2024-as MLBKT Lőrincz Péter Diplomamunka Pályázat díjait is a Kongresszus megnyitójának keretei között. A BSc-kategóriában Kovács Dóra „Dróntechnológiai jellemzők hatása a drónokkal támogatott kiscsomagszállítási feladatok megvalósítására” című dolgozata első helyezést ért el, témavezetője Dr. Bóna Krisztián volt. Az alapszakos hallgatók között a harmadik helyen végzett Tihanyi Janka „Közös rakodóhelyek vizsgálata és fejlesztése a Váci utca bevásárlóövezetben „című szakdolgozatával, témavezetője Dr. Sárdi Dávid volt. Szintén a BSc-kategóriában dicsérőoklevelet kapott Ráduly Nóra Julianna a „Koncentrált rakodóhelyek elemzése és fejlesztése a Budapesti nagykörúton” című munkája, illetve Kovács Petra „Drónokkal támogatott áruszállítási rendszerek logisztikai hálózatának fejlesztése” című szakdolgozata, témavezetőik Dr. Sárdi Dávid, illetve Dr. Bóna Krisztián voltak. Az MSc-kategóriában az első helyen végzett Farkas Réka „Automata raktározási rendszer tervezése egy multinacionális vállalatnál” című diplomamunkája, melynek témavezetője Dr. Sztrapkovics Balázs volt. A mesterszakos hallgatók között dicsérőoklevelet kapott Fülöp Izabella Sára, „Az Ebringa Zrt. kereslettervező folyamatának feltárása és fejlesztése” című munkájáért, témavezetője Dr. Sárdi Dávid volt. Díjazott hallgatóinknak és témavezetőiknek ezúton is gratulálunk!
A Kongresszus első napjának délutáni programjában tartották meg az „Innovációval az automatizált jövőbe” című szekciót, melynek szekcióvezetője tanszékünk adjunktusa, Dr. Sárdi Dávid volt. A szekció a „Digitalizált helymeghatározás a gépgyártásban” című előadással kezdődött (Tóth László, Csóti Dániel, Jakab László), majd pedig a „Hogyan csökkenti az RFID a logisztika veszteségeit és segíti elő a digitalizációt?” (Estók Tibor) című előadást hallgathatták meg az érdeklődök. Ezt követte Almási Balázs „Fenntartható innováció a Jabil Magyarország Kft-nél: Új generációs megoldások” című prezentációja, végül pedig Somogyi Attila és Kovalik Bálint zárta le a szekciót „Hogyan ne válasszunk AGV/AMR-t? – Az AGV/AMR beruházások kockázatai és azok elkerülése” című előadásával.
A Kongresszus második napjának délutáni eseményei között rendezték meg a „Mesterséges intelligencia integráció – megvalósulni látszó álmok” című szekciót, melynek szekcióvezetője és egyben első előadója Dr. Bóna Krisztián volt. Az eseményt az ALRT tanszékvezetője „AIntro: Bevezető kalandozás a mesterséges intelligencia világában” című előadása nyitotta meg, ezt követően pedig Kiss Attila tartotta meg „Automatizálás és (energia)hatékonyság az AI Act árnyékában, azaz MI-t tartogat a jövő?” című előadását. Ezt követte a „Testre szabott döntéstámogatás mesterséges intelligenciára építve” című prezentáció (Zelles Tamás), majd pedig „Kiválthatják a humanoid robotok az ellátási lánc és a termelés egyes munkaköreit a közeljövőben?” címmel Vári Attila tartott előadást. A szekciót Kánya Dávid „Mesterséges intelligenciára épülő videóanalitika megoldás a logisztikában” című előadása zárta le.