Sikerrel zárult a Lányok Napja a Műegyetemen

Április 26-án ismét a lányoké volt a főszerep a Műegyetemen. Az évről évre megrendezésre kerülő Lányok Napja alkalmával a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar előadásain több mint 100 érdeklődő vett részt. A Kar oktatói 12 előadás keretében mutatták be a mérnöki pálya érdekességeit, és ismertették meg a résztvevőket a szakma egy-egy izgalmas területével.

Az érdeklődő középiskolai diákok megismerkedhettek a járműmechatronikai laborban folyó munkával, közlekedési rendszerek tervezésével, a vasúti forgalom irányítását bemutató szimulátorral, vizsgálhatták, hogy hány ember súlyát lenne képes megtartani egy műanyag darab, megtudhatták, hogy mire használják a LEGO robotokat a logisztikai mérnökök, és hallhattak arról is, hogyan fejleszti az egyetem a saját önvezető autóját.