A BME része Európa egyik legnagyobb kutatási kezdeményezésének a városi mobilitás területén

Az European Institute of Innovation and Technology (EIT) városi mobilitási innovációs közösségi pályázatán a MOBiLus konzorcium nyert. A konzorcium 48 tagból áll, amely 13 várost, 17 ipari partnert és 18 egyetemet, illetve kutatóintézetet jelent, köztük a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet (BME).

A Mobilus célja az európai versenyképesség erősítése, a mobilitáshoz való hozzáférés biztosítása és a városok vonzerejének növelése. A konzorcium mottója “mobilitás az élhető városi terekért”, ami magában foglalja a személyek mozgását, a közösségek összekapcsolását, a gazdaság fejlesztését és a közösségi terek újraértelmezését.

A 7 éves tevékenység során 1,6 Milliárd Eurot fordítanak a fejlesztésekre, amelynek 25%-a az EIT által finanszírozott rész.