Együttműködési megállapodást írt alá a Közlekedéstudományi Intézet és a Műegyetem

A Műegyetem és a Közlekedéstudományi Intézet (KTI) közötti együttműködésről szóló szerződés ünnepélyes aláírási ceremóniáján Józsa János rektor köszöntötte az egybegyűlteket, és elmondta: „A közlekedéstudomány mérnöki fejlesztései napjaink legizgalmasabb területei közé tartoznak, és a BME számos formában részese e tevékenységeknek: a mostani összefogás új alapot biztosít a Közlekedéstudományi Intézettel régóta együtt végzett feladatokhoz”.

Erb Szilvia, a KTI ügyvezetője és kollégái a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki kar korábbi dékánjával, Varga Istvánnal kezdték meg az együttműködés kereteinek kidolgozását, amelynek célkitűzéseit immáron az új dékán, Mándoki Péter vezetésével valósítják meg. „Színesíteni szeretnénk az egyetemi hallgatók számára a portfóliót, akik intézményünkben az egyetemi munka mellett gyakorlati tevékenységet végezhetnek, különféle projektekbe kapcsolódhatnak be, és részmunkaidőben dolgozhatnak. Leginkább itt látjuk az összefogás további lehetőségeit” – mondta.

Az együttműködési megállapodás ünnepélyes aláírásáról a bme.hu közölt cikket, amelyet itt olvashatnak.

Forrás: bme.hu

Fotó: Philip János