A Műegyetem forradalmi járműipari újításai mutatkoztak be a ZalaZONE-on

A BME hat karán huszonöt projekten dolgoznak a kutatók a tesztpályához kötődő és egymáshoz is szorosan kapcsolódó fejlesztéseken. A 2022. január 15-én a ZalaZONE Járműipari Tesztpályán megrendezett szakmai napon a BME és a ZalaZONE kutatás-fejlesztési és innovációs együttműködése keretében zajló kutatások részleteinek és eredményeinek bemutatására került sor húsz egységből álló asztali és poszterkiállítás, valamint tizennégy bel- és kültéri demonstráció keretében. A rendezvény tartalmának és a bemutatott kutatási projektek eredményeinek összefoglalása a BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar az eseményről készült beszámolójában olvasható. A BME-ZalaZONE Szakmai Napon a Műegyetem hat karának kutatói képviseltették magukat és mutatták be a tesztpályához kötődő tudományos kutatásaik eredményeit. A bemutatott projektek egyedülállóan szerteágazóan ismertették a BME-n futó járműipari projekteket. A bemutatott fejlesztések között a járműveket a tesztpályán nyomon követő műholdas helymeghatározás, valamint szenzorrendszer, illetve a fémes alkatrészek fejlesztéséhez kapcsolódó megoldások, továbbá szélvédőre vetítő gépjármű kijelző kifejlesztése is szerepelt. Ezeken kívül, a szakértők ismertették a BME autonóm járműves szolgáltatások szabályozásával, valamint a tesztpálya dekarbonizációs lehetőségeivel, illetve az anyagmozgató rendszerekkel, az önvezető minibuszokkal, és a különböző üzemanyagok hatásainak vizsgálatával összefüggő kutatásaikat is.

A Szakmai Napról a bme.hu-n olvashatnak részleteket.