“A vasúti terület számos ígéretes kutatás-fejlesztési lehetőséggel kecsegtet”

„Meglepődve, ám annál nagyobb örömmel fogadtam ezt az elismerést, amire úgy tekintek, mint eddigi eredményeim nagyrabecsülése, ugyanakkor arra is sarkall, hogy tovább folytassam azt a nagyszabású szakmai munkát, amelyet a nemrégiben újjá alakított tanszékünkön kezdtünk el” – fogalmazott a Közlekedésért Érdemérem idei egyetlen műegyetemi kitüntetettjeként Mándoki Péter, a BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar Vasúti Járművek és Járműrendszeranalízis Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense, a kar korábbi dékánja, jelenleg gazdasági dékánhelyettese.

A kiemelkedő elismerés alkalmából a bme.hu interjút készített kollégánkkal a tanszék jövőbeli terveiről, ipari kapcsolatairól és kutatás-fejlesztési irányairól, amit itt olvashatnak.