Dr. Szászi István, egykori Közlekkaros Gábor Dénes-díjban, Czibere Balázs, Karunk jelenlegi hallgatója Gábor Dénes tudományos diákköri ösztöndíjban részesült

Dr. Szászi István

A civil szféra legnevesebb műszaki alkotói elismerését, Gábor Dénes díjat vehetett át a Parlamentben december 15-én Dr. Szászi István, a Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban, Czibere Balázs, a BME KJK Közlekedés- és Járműirányítási Tanszék hallgatója pedig Gábor Dénes tudományos diákköri ösztöndíjban részesült.

Dr. Szászi István tanulmányait a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karon végezte, ahol 1997-ben közlekedésmérnöki diplomát szerzett. Ezt követően 2000-ig doktoranduszként, majd tanársegédként dolgozott nálunk, két évvel később adjunktus lett, 2004-ben PhD fokozatot, 2005-ben pedig MBA diplomát szerzett. Szászi István a Bosch vezetőjeként az elmúlt években országosan több egyetemmel, köztük BME-vel és a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karral is szoros, hosszú távú szakmai partnerséget alakított ki.

Czibere Balázs

Az idén 35. alkalommal átadott díjat a technológiai innováció, a műszaki és mérnöki kutatómunka terén mutatott kiemelkedő teljesítmények elismeréseként kapta.

Czibere Balázs, Karunk hallgatója Gábor Dénes tudományos diákköri ösztöndíjban részesült. Czibere Balázs a 2023-as OTDK-án első helyezést ért el „Track-to-track architektúrájú objektumfúzió autonóm járművek környezetérzékelésének támogatására” című munkájával. Felkészítő tanára Lindenmaier László volt.

Szívből gratulálunk mindkét díjazottnak, és további sikeres szakmai előmenetelt kívánunk!