Menü Bezárás

Szakirányú továbbképzés

Tűzvédelmi Szakmérnök

A képzés célja olyan korszerű, magas szintű elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkező tűzvédelmi szakmérnökök képzése, akik alkalmasak katasztrófavédelmi szervek és hivatásos önkormányzati tűzoltóságok, valamint veszélyes üzemek megelőző tűzvédelmi mérnöki feladatainak ellátására, továbbá alkalmasak a katasztrófavédelmi szerveknél és hivatásos önkormányzati tűzoltóságoknál, valamint veszélyes üzemekben jelentkező mentő tűzvédelmi és műszaki mentési feladatok tervezésére, szervezésére és irányítására.

Bővebben a képzésről

Repülési Specialista – Repülési Szakmérnök

Olyan repülőmérnöki ismeretekkel rendelkező szakemberek képzése, akik a megszerzett elméleti és gyakorlati tudás birtokában további jelentős képzés nélkül megfelelnek a közforgalmi repülésben működő légitársaságok felvételi követelményeinek másodpilóta / első tiszt munkakörbe.

Bővebben a képzésről

Anyagmozgató gépész szakmérnök

A képzés célja az anyagmozgató gépészet területén dolgozó egyetemi végzettségű mérnökök felkészítése a mérnöki tevékenységben bekövetkező struktúraváltásra, az üzemeltetési és a szolgáltatás jellegű szakértői feladatok ellátására.

Bővebben a képzésről

Építésgépesítési szakmérnök

Az építésgépesítés területén dolgozó egyetemi végzettségű mérnökök felkészítése a mérnöki tevékenységben bekövetkező struktúraváltásra, az üzemeltetési és a szolgáltatás jellegű szakértői feladatoknak legkorszerűbb infrastruktúrákon való ellátására.

Bővebben a képzésről

Járműgépész szakmérnök

A képzés alapvető célja a járművek (vasúti, közúti, vízi és légi járművek) üzemeltetése, tervezése, fejlesztése, gyártása és javítása, valamint a velük kapcsolatos kutatások területén dolgozó főiskolai, illetve egyetemi végzettségű mérnökök olyan továbbképzése, amely magába foglalja egyrészt a mérnöki alap- és szakismeretek szinten tartását, másrészt a legújabb tudományos eredmények megismertetését. Az intézmény az egyes ágazatok és szakirányok tárgyainak kiválasztásában, illetve azok tematikájának összeállításában nagymértékben figyelembe veszi a hallgatóságot foglalkoztató intézmények, vállalatok szakirányú igényeit.

Bővebben a képzésről

Járműipari tervező szakmérnök

A képzés célja elsődlegesen az iparvállalatoknál, mérnökirodákban – beleértve a kis- és középvállalkozásokat is – alapvetően termékfejlesztéssel, új termékek tervezésével, meglévő gyártmányok modernizálásával foglalkozó mérnökök továbbképzése. A program átfogja a teljes termék-életciklust, a termékelképzeléstől kiindulva a használatból való kivonást követő recycling szempontjait is beleértve.

Bővebben a képzésről

Járműtechnikai menedzser

Okleveles mérnökök számára a graduális képzést meghaladó szintű és mélységű ismeretek nyújtása, hogy munkájukat korszerű kutatási, vizsgálati, mérés- és adatfeldolgozási, modellezési módszerek birtokában, rendszerszemléleti alapokon, a modern tervezési, gyártási eljárásokkal számolva, az élettartamköltség fajlagos minimalizálására épülő átfogó gazdasági szemlélettel, a környezetvédelem új szempontjait érvényesítve, és az előre adott biztonsági, kockázati szintet tartva, egy magasabb szinten folytathassák alkotó, szervező és irányító tevékenységüket, felkészülhessenek a műszaki menedzseri feladatok ellátására.

Bővebben a képzésről

Karbantartó és járműfenntartó szakmérnök

Az új szemléletű és minőségi követelményeket támasztó termelésben és üzemeltetésben a karbantartás, járműfenntartás területén dolgozó mérnökök szakmai továbbképzése, azaz a modern karbantartáselmélet, a korszerű anyagok és technológiák, valamint a modern informatikai ismeretek elsajátíttatása, a gazdaságos, biztonságos és környezetkímélő, minőségi munkavégzéshez szükséges komplex ismeretek megszerzése.

Bővebben a képzésről

Közlekedési gazdasági mérnök

A képzés célja a közlekedésben és kapcsolódó területein műszaki alapvégzettséggel rendelkező, gyakorló szakemberek speciális vezetési-szervezési, menedzsment és jogi ismereteinek aktualizálása, bővítése.

Bővebben a képzésről

Közlekedési menedzser szakember/szakmérnök

A szakképzés célja elsősorban a közlekedés, szállítás, logisztika területén dolgozó, aktív gyakorlattal rendelkező mérnökök számára alapvető műszaki-gazdasági és szakspecifikus menedzsment ismeretek átadása, amivel hozzájárulhatnak munkahelyük, vállalkozásuk eredményes működtetéséhez és tovább fejlesztéséhez.

Bővebben a képzésről

Közlekedési műszaki szakértő

A képzés célja közlekedési szakterületen speciális ismeretekkel bíró szakmérnökök képzése, a balesetelemzés, járműértékelés, jármű-üzemeltetés, járműjavítás területén többek között az igazságügyi szervek támogatására.

Bővebben a képzésről

Lean folyamatfejlesztő szakmérnök, lean folyamatfejlesztő specialista

A hallgatók számára átadjuk a lean eszközök használatához tartozó alapokat (termelési rendszerek, logisztikai rendszerek), a bevezetés szervezési és humán oldalához tartozó ismereteket (folyamatmenedzsment, pszichológia) és az egyéb szükséges kiegészítő ismereteket is (vállalkozásmenedzsment, munkavédelem, ergonómia, minőségirányítás, stb.).

Bővebben a képzésről

Munkavédelmi szakmérnök/szakember

A hallgatók képesek legyenek az egész nemzetgazdaság, mind az egyes ágazatok/ágak, mind az egyes szervezetek területén a munkavédelmi követelmények érvényesítésére, a munkáltatói munkavédelmi feladatok elvégzésére, műszaki eszközök és rendszerek, munkahelyek, munkafolyamatok (technológiák) tervezésének, kivitelezésének és üzemeltetésének munkavédelmi támogatására.

Bővebben a képzésről

Műszaki diagnosztikai szakmérnök

A műszaki diagnosztikai okleveles szakmérnöki és szakmérnöki szak célja, hogy mind a telepített gépek, gépi berendezések, mind a mobil gépek és járművek üzemeltetése, fenntartása (karbantartás és javítás) területén dolgozó okleveles mérnökök és mérnökök részére a graduális képzés tananyagán túlmenő mélységben ismereteket adjon a gépek, berendezések, járművek szerkezete és működése alapján azok üzemeltetéséhez és fenntartásához kapcsolódó műszaki diagnosztika elméletéről, a diagnosztikai eljárásokról és azok gyakorlatban való alkalmazásáról.

Bővebben a képzésről

Specialista munkabalesetek és foglalkozási megbetegedések kivizsgálása területén

A képzés során magas szintű, a munkavédelem két kiemelten fontos szegmensére koncentráló, hatósági megközelítést alkalmazó, erősen gyakorlatorientált tudáshoz jutnak a hallgatók, specialistára jellemző jártasságot szerezve – bármely munkáltatónál bekövetkezett – munkabalesetekre és foglalkozási megbetegedésekre vonatkozóan a kiváltó okok azonosítása, a megelőzési módszerek kialakítása és bevezetése, a vizsgálati, továbbá az értékelési módszerek alkalmazása, fejlesztés, valamint új módszerek kidolgozása kapcsán.

Bővebben a képzésről

Üzemi logisztikai szakmérnök

A praktizáló mérnökök számára a logisztikai rendszerek tervezéséhez, üzemeltetéséhez szükséges ismeretek és jártasság megszerzésének biztosítása.

Bővebben a képzésről

EHS szakmérnök/szakember

A képzés célja olyan korszerű, műszaki, munka- és tűzvédelmi, környezet-egészségügyi és környezetirányítási ismeretekkel rendelkező szakmérnökök, illetve szakemberek képzése, akik képesek a munka- és tűzvédelmi, a kémiai és iparbiztonsági helyi szabályzók kidolgozására, fejlesztésére és betartatására, a potenciális környezeti ártalmak és veszélyek azonosítására, felmérésére, a környezeti károk megelőzésére, illetve csökkentésére, továbbá kárelhárítási tevékenységek irányítására. A vonatkozó jogi ismeretek alapján megfelelő technológiai megoldásokat dolgoznak ki és alkalmaznak a munkahelyi, vállalati EHS feladatok és célok elérésére.

Bővebben a képzésről